środa, 2 marca 2016

Jak zarabiać na portalach społecznościowych?

Temat ten nurtował mnie od jakiegoś czasu.  Próbowałem długi czas i myślę, że nadszedł czas, by podzielić się z Wami moimi doświadczeniami w tym zakresie.

Fake porofile, leady, farmy i inne nieuczciwości, ale opłacalne

Swego czasu facebook był rajem dla internetowych naciągaczy. Firma Zuckerberga uczyniła co prawda wiele by to ograniczyć, ale pomysłowi internauci są zawsze o krok naprzód. Swego czasu na fejsie jak grzyby po deszczu ukazywały się zajawki szokujących/obscenicznych/niesmacznych filmików, kto by nie chciał tego obejrzeć? Ja dotarłem doi momentu, gdy strona, na którą przekierował mnie link zażądała wysłania smsa (pewnie subskrypcja sms). Niektórzy pewnie wysłali. Niekiedy ceną, jaka należy zapłacić za tego rodzaju dobra jest "jedynie" polubienie jakiegoś profilu. I w ten sposób lądujemy, na farmie, którą ktoś może odsprzedać. Oczywiście jest to tylko czubek góry lodowej, ja się tym nie zajmuję a przekręciarze nie chcą się za bardzo chwalić swoimi osiągnięciami, co jest zrozumiałe. Ja w swoim czasie zarabiałem nieco na fałszywym profilu. Opisałem to na blogu złote kliki.


Zarabiaj na pisaniu postów w tsu.co

Jeżeli masz wielu fanów, jesteś np osoba publiczną, opiniotwórczą to możesz spróbować swoich sił w tsu.co. Jest to portal społecznościowy wzorowany na facebooku i twitterze. Jego oryginalna cechą jest to, że większa część z wygenerowanego przez twój content (po polsku publikowane przez Ciebie treści) dochodu, jest Tobie zwracana. Idea jest zacna, ale problemem jest to, że tsu ma niewielu użytkowników a fb robi wszystko, by ludzie się dowiedzieli o tym cudzie. Ja w  tsu zarobiłem niewiele, ale nie skreślam tego programu. Jeżeli jesteście zainteresowani, to zachęcam do rejestracji w tsu z mojego linku.


Zarabianie na kampaniach reklamowych w admingle

Ciekawą alternatywą dla tych co nie chcą porzucać facebooka jest realizowanie kampanii dla admingle. O tym czym jest ta platforma najszybciej można dowiedzieć się z ich strony FAQ. Poniżej krótki wycinek.
Co to jest adMingle?
adMingle to nowa platforma marketingowa, która tworzy wspólny rynek dla marek, organizacji charytatywnych i wydawców. 
Jak mogę uzyskać dostęp do kampanii?
adMingle dopasowuje marki do Wydawców na podstawie wspólnych obszarów zainteresowań. Powiedzmy, że zdecydujesz się wskazać, że jedynym obszarem zainteresowania jest "Technologia", wtedy otrzymasz kampanie nawiązujące do "Technologii". Otrzymasz powiadomienie o ofertach kampanii i klikając na podany link zostaniesz przekierowany do Panelu Sterowania, gdzie można uzyskać dostęp do swoich kampanii.
Czy muszę zaakceptować otrzymaną kampanię?
Nie! Dołączanie kampanii nie jest koniecznością. Masz prawo i tym samym motywację do wyboru, do których kampanii chcesz się przyłączyć.
admingle zarabianie na fb

Jak widzicie nie udało mi zarobić do tej pory zbyt wiele. Ale wynika to z faktu, że primo naprawdę mało robiłem w kierunku zarabiania w tych kampaniach a ultimo zarówno mój profil osobisty, jak i fanpejdże mają mało znajomych/lajków i niski stopień oddziaływania. Ale oczywiście nie rezygnuje z fb, bo jest to skuteczny sposób komunikacji z czytelnikami, czyli z Wami. 
PS. Są nowe kampanie. Zachęcam was do odwiedzania moich fanpejdży.


Money, money, money... #szerujzarabiaj #tonaprawdeproste
Opublikowany przez Płatne ankiety internetowe na 27 marca 2016Marzy Ci się niezapomniana podróż! Zaprojektujemy ją dla Ciebie! To będą najpiękniejsze wakacje! #TravelLife
Opublikowany przez Młody ojciec na 27 marca 2016

Konkursy internetowe

To temat rzeka, zacznę od powodów dla których są organizowane. Jest to głownie promocja marki lub strony internetowej. Robi się szum wokół produktu, wydarzenia. Bo ludzie zawsze lubią coś wydębić. Co więcej czasem jak coś wygrają to lubią się tym pochwalić (oczywiście nie wszyscy). Sama organizacja konkursu wymaga nieco zachodu i ostrożności.

Teraz przechodzę już do naszej strony sieci, czyli do zarabiania. Już krótki ogląd wyników z wyszukiwarki pozwala namierzyć stronę informujące o aktualnych konkursach. Podam adresy niektórych z nich:


 • http://atrakcyjnekonkursy.pl/
 • http://www.sledzimykonkursy.pl/index.php/tag/nagrody
 • http://nagroland.pl/index.php/konkursy-na-facebooku

Ja jak do tej pory brałem udział jedynie w internetowych konkursach inwestycyjnych. Jak do tej pory udało mi się wygrać jedynie kawałek srebra ważący 1 uncję w konkursie skarbca.

Zmiany, które cieszą

Już w 2016 r. zaobserwowałem nowe trendy jeżeli chodzi o pozyskiwanie ruchu na mojej stronie. Wzrosły mianowicie znacznie odwiedziny z Kenii, Ukrainy i Chin. Zwłaszcza ruch z Ukrainy wygląda bardzo obiecująco. Zachęcam do komentowania i dzielenia się swoimi doświadczeniami z zarabianiem w sieci.


facebook zarabianie


2 komentarze:

 1. Wpis bardzo krótki i niewiele z niego wynika... ale temat bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis rozszerzyłem, dzięki za czujność

   Usuń

Opinie.pl - portal z ankietami, w którym warto być

Witam kochani, ostatnio miałem duże perturbacje w życiu zawodowym, stąd też na blogu nie publikowałem zbyt wielu treści. Teraz mam chwilkę ...