wtorek, 28 października 2014

Płatne ankiety. Jak oddzielić ziarno od plew?

Witam, cieszę się, że zarówno moje kolejne wpisy, jak i działalność pozycjonerska przynoszą efekty w postaci zwiększonego ruchu na blogu. Nie ukrywam się, że mój cel to wejście do pierwszej piątki stron o zarabianiu na płatnych ankietach. W tej chwili duży ruch generują mi zapytania z tzw. długiego ogona (trzy i więcej wyrazowe). No ale przeglądając strony konkurencji (głownie strony typu MfA) staram się wypatrzyć nowe panele oferujące płatne ankiety. Muszę przyznać, że nie zawsze się rejestruję we wszystkich, bo już strona główna takich paneli nie zachęca do dalszej aktywność.

Szanse, losowania, wolne żarty, ja chcę widzieć konkrety!

Tym razem nowych firm oferujących wypełnianie ankiet za pieniądze szukałem w wyszukiwarce microsoftu, czyli w bingu. Wyszukiwarki tej używają chyba głównie użytkownicy telefonów z Windows Phone, czyli głównie Nokii oraz ci, którzy mają świeżo zainstalowany system Windows 8. Szukałem, szukałem i na stronie netankiety (nie linkuję, gdyż nie chcę robić konkurencji reklamy) znalazłem oprócz znanych i sprawdzonych już przeze mnie firm dwa nowe panele.

 Na stronie głównej jednego z paneli inetpanel.pl, jak byk jest napisane:

Po zalogowaniu się możesz tworzyć sondy i pytać innych internautów o interesujące Ciebie sprawy. W ramach podziękowań za wypełnianie ankiet, uczestnicy wszystkich badań mają szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród.Podobnie druga firma panelweb.pl też próbuje skusić nagrodami otrzymywanymi w drodze losowania:
Jak mogę sprawdzić, czy wygrałem nagrodę?
W pierwszym tygodniu każdego miesiąca zwycięzcy otrzymują od nas e-mail z informacją o nagrodzie, którą wygrali. W ciągu 2 tygodni należy odpowiedzieć na ten e-mail, podając dane rachunku bankowego, na który mamy przekazać nagrodę pieniężną.
Jeśli wezmę udział w ankiecie, jak długo mam szansę na wygranie nagrody pieniężnej?
Co miesiąc wśród naszych użytkowników rozlosowujemy nagrody. Jeśli więc ankieta została wypełniona w maju, bierze ona udział w losowaniu majowym.
Kochani moi mili, unikajcie tego typu ofert. Za konkretną wykonaną pracę, za którą dana firma otrzymuje z całą pewnością realną kasę dostajecie szanse, możliwości wzięcia udziału w losowaniach. Moim zdaniem należy unikać tego rodzaju pośredników. Wszelkiego rodzaju routery tylko powodują, że do końcowego "wypełniacza" płatnych ankiet wpływa mniejsza suma, a już możliwość udziału w losowaniu to szukanie leszczy, kto jest w stanie zweryfikować uczciwość takiego losowania. Dlatego powtarzając za klasykiem powiem tak: kasa misiu kasa, a nie tam żadne losowania.

Lepiej zaczynać od sprawdzonych firm

Wczoraj w Isay w przeciągu kilkunastu minut na jednej płatnej ankiecie zgarnąłem 250 punktów czyli w przybliżeniu gdzieś  złotych.Niedawno otrzymałem od nich Voucher od Ticket compliments na 25 zł. No i takie firmy my lubimy. Przypominam, że lista serwisów oferujących zarabianie na płatnych ankietach znajduje się na podstronie Płatne ankiety przegląd.

Jeżeli macie jakieś pozytywne doświadczenia (w co wątpię) to podzielcie się z innymi pisząc komentarze.

8 komentarzy:

 1. W ZAKŁADCE PRZEGLĄD PŁATNYCH ANKIET ZOSTAŁA WSPOMNIANA STRONKA MOBROG I BYŁY OPISANE TAM WĄTPLIWOŚCI CO DO TEJ FIRMY. POTWIERDZAM NIE ZAPISUJCIE SIĘ TAM ANKIETY PRZYCHODZĄ BARDZO RZADKO, PRZEWAŻNIE PO WYPEŁNIENIU 3/4 ANKIETY WYSKAKUJE INFORMACJA ŻE JUŻ ZGROMADZONA ZOSTAŁA WYSTARCZAJACA LICZBA RESPONDENTÓW BĄDŹ TEŻ NIE PASUJESZ DO ANKIETY. PRZEZ 2 LATA UDAŁO MI SIĘ WYPEŁNIĆ MAX 4 ANKIETY. MOIM ZDANIEM NIE WARTO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Rzeczywiście mobrog trafia na czarną listę, może życia nie strczyć, żeby dostać wypłatę

   Usuń
  2. Dyskutuję sam ze sobą:), właściwie to mobrog trafił na listę zagrożonych do trafienia na czarną listę

   Usuń
 2. Udało mi się zdobyć bon do Merlina z InetPanel :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Niemcor za rejestrację w ?????sense, w inetpanel nie udało mi się wypłacić jeszcze kaski

   Usuń
 3. Panel norstat. Zdobyłam bon sodexo na kwotę 20 zet :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie zastanawia jedna rzecz odnośnie tego Panelweb. Niby piszą, że nagrody, to tylko udział w losowaniu, z drugiej strony za każdą ankietę przyznają punkty (nawet za nieukończoną jest 1 punkt). W takim razie po co są te punkty?
  Co do Mobrog, to strona jest wypłacalna (udało mi się zdobyć 20 zł), ale ankiety przychodzą bardzo, bardzo rzadko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za sygnał w takim razie powinni usunąć to sformułowanie z własnej strony, gdyż może być mylące, ja też otrzymałem kasę z mobrog, ale ankiety są naprawdę rzadko i nie ma żadnej nagrody pocieszenia.

   Usuń

Opinie.pl - portal z ankietami, w którym warto być

Witam kochani, ostatnio miałem duże perturbacje w życiu zawodowym, stąd też na blogu nie publikowałem zbyt wielu treści. Teraz mam chwilkę ...